آشنایی با معیارهای تشخیص مرغوبیت میناکاری اصفهان

معزلات فروش صنایع دستی در کشور

یکی از معزلاتی که در چند ساله اخیر در بازار صنایع دستی به طور چشمگیری خود نمایی می کند ورود کالاهای چینی و کپی برداری داخلی می باشد که خرید محصولات صنایع دستی را مشکل ساخته است.
یکی از صنایع دستی که در حال حاضر به دلیل وجود نمونه های کپی و تلقبی در بازار، هنر دوستان را با مشکل روبرو کرده است هنر میناکاری یا مینا سازی می باشد. با توجه به اینکه هیچ معیار شناسنامه ای و درجه بندی برای شناخت کیفیت محصولات میناکاری وجود ندارد، در حال حاضر تنها معیار شناخت محصول اصل از طریق معیار های تجربی می باشد.
معیار های تشخیص میناکاری اصل و تقلبی

آیا می دانید یکی از مهمترین معیار های تشخیص میناکاری اصل، ضد خش بودن آن می باشد؟ در واقع این روش یکی از مهمترین معیار های تشخیص کیفیت مینا از نظر هنرمندان میناکار اصفهانی می باشد.

 آیا می دانید تنها سبک باقی مانده هنر میناکاری، سبک صفویه می باشد، در این سبک که از نقاشی مینا بر روی زیر ساخت مسین استفاده می شود، و همین مولفه زیر ساخت یکی از راه های تشخیص اصالت ظروف میناکاری اصفهان می باشد؟

 به دلیل وجود کارهای کپی در بازار امکان استفاده از آهن و حلبی به عنوان زیر ساخت ظروف میناکاری و همچنین استفاده از رنگ های گواش و روغنی به جای رنگ مینا وجود دارد. بنابراین یکی از معیار های شخیص میناکاری مرغوب از طریق لبه های کار می باشد که فاقد لعاب بوده و با یک خش می توان تشخیص داد فلز مورد استفاده مس می باشد یا آهن.

 یکی از بارزترین مشخصه های ظروف میناکاری اصفهان از جمله بشقاب میناکاری اصفهان، براقیت و شفافیت رنگ مینا بر روی ظرف می باشد و فاقد هر گونه زبری و ترک خوردگی بر سطح کار باشد.
در واقع می توان گفت یکی از مواردی که باعث ایجاد صدمه بر پیکره فروش صنایع دستی بخصوص میناکاری شده است عدم اعتقاد به شناسنامه دار کردن محصولات میناکاری می باشد که باعث می شود نتوان کالای اصل و تقلبی را از یکدیگر تشخیص داد.

 


یکی از هنرمندان میناکار اصفهانی که تلاش در زمینه تثبیت این هنر زیبا نموده است و اقدام به ثبت برندخود کرده، میناکاری اسماعیلی می باشد که توانسته است این هنر اصیل و چشم نواز را به یک ثبات تشخیص کیفی برساند.

 


 

گزیده ای از محصولات میناکاری اصفهان

با توجه به اینکه شهر اصفهان مهد هنر میناکاری ایران محسوب می شود و این هنر در این شهر در سطح انبوه و زیر نظر اساتید میناکار تهیه و تولید می شود، این هنر دارای تنوع محصولات فراوانی می باشد که می تواند طیف گسترده ای از سلایق را پوشش دهد.

 با توجه به حجم بالای تولیدات میناکاری در این شهر، شما می توانید به راحتی و بر اساس بودجه و سلیقه خود محصول مورد نظر را از مرکز خرید میناکاری در اصفهان تهیه نمائید و از مرغوبیت و کیفیت کالای مورد خریداری مطمئن شوید.

 اگر به شهر اصفهان سفر کرده اید می توانید در بازارهای سنتی این شهر شاهد تعدد کارگاه ها و فروشگاه های میناکاری باشید و تنوع محصولات میناکاری این شهر را مشاهده کنید. یکی از محصولات میناکاری که این روزها بسیار مورد استقبال زوج های جوان می باشد، آینه و شمعدان میناکاری می باشد.
خرید انواع بشقاب میناکاری که دارای طرح و ابعاد مختلف می باشد می تواند یک گزینه مناسب برای هدیه دادن باشد، این بشقاب زیبا هر چند قابل استفاده برای خوردن غذا نمی باشد اما جنبه تزئینی آن بسیار مورد توجه می باشد.

 


استفاده از انواع تندیس میناکاری اصفهان به عنوان هدایای مورد استفاده برای تقدیر و تشکر های درون سازمانی می تواند یک گزینه مناسب باشد که علاوه بر تاثیر گذاری و بیان حق مطلب قدردانی در زمینه حمایت از صنایع دستی کشور نیز موثر می باشد.

 برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری اصفهان و خرید میناکاری ارزان اصفهان به ب سایت تک سبد مراجعه نموده. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با تک سبد می باشد.برای مشاهده و خرید کلیلک کنید.

خرید